Jednodnevni izlet

Autor: Ana Ramić, 17. 5. 2017.

U četvrtak, 11.svibnja  2017., učenici naše škole  od 1. do 4.razreda posjetili su otok Pag na kojemu su uživali u svom jednodnevnom izletu. Izlet je organiziran u aranžmanu agencije Čazmatrans.

Pri razgledavanju otoka sira, čipke i soli, najprije su posjetili poznatu siranu Gligora čiji sirevi su prepoznati i nagrađivani diljem svijeta. Učenici su imali priliku proći kroz cijeli proizvodni pogon i pogledati kako nastaju jedni od najkvalitetnijih sireva na svijetu. Naravno, domaćini su našim učenicima priredili i prigodnu degustaciju sireva.

Sljedeća postaja bio je Muzej soli kroz koji su učenici saznali kako se od davnina proizvodila sol, a sve to uz pratnju stručne osobe. Također, pogledali su i kratki dokumentarac na istu temu. U muzeju Bartola Kašića kao i Muzeju paške čipke,  vrijedni i zanimljivi domaćini upoznali su naše školarce s bogatom poviješću i tradicijskom kulturom ovog lijepog otoka.

Osim planiranih aktivnosti, razgledavanja otoka i ručka za učenike, bilo je i malo  slobodnog  vremena u kojemu su učenici uživali u suncu,  igri i sladoledu.

Više i zanimljivije pogledajte u našoj fotogaleriji.