PRVI DAN ŠKOLE!!!

Autor: Marina Marić, 7. 9. 2017.

Prvi dan škole u sjećanju svakog djeteta nezaboravna je uspomena. Znajući za to u OŠ Starigrad te PŠ Tribanj Kruščica upriličen je doček prvaša na svečan i emotivan način. Učenici starijih razreda zajedno sa svojim učiteljima pripremili su veseo program  prožet pjesmom  i humorom te na taj način dočekali 15 novih prvaša u matičnoj školi , te troje u PŠ Tribanj Kruščica.

Sve prisutne pozdravila je ravnateljica Jadranka Marasović i zaželjela budućim prvašima uspješan početak školovanja istaknuvši da je osnovna škola dio njihovog odrastanja. Ravnateljica Marasović je naglasila  kako je uz sva znanja koja će učenici steći najvažnije stvoriti prava i iskrena prijateljstva te izrasti u dobre i poštene ljude.

Novu generaciju starigradskih prvaša blagoslovio je i župnik don Marinko Jelečević, a blagoslov je uputio i ostalim učenicima te svim roditeljima i djelatnicima škole.

Svjesni činjenice da su mladi naraštaji budućnost našega mjesta, Općina Starigrad osigurala je prigodne poklone za prvašiće kao poticaj za uspješan početak školovanja uz želje da im prvi školski dan ostane u trajnom sjećanju.

Nakon prigodnog programa, prvašići su u pratnji svojih učiteljica i roditelja krenuli u svoje učionice po detaljne upute na početku školske godine.

Sigurni smo da će prvi dan škole ostati u radosnom sjećanju svih naših prvaša.

Evo imena naših prvašića

Učiteljica Suzana Milovac: