Korizma

Autor: Marina Marić, 20. 2. 2013.

Evo što o korizmi misle učenici 8. razreda!

U nas kršćana korizma je pokornički blagdan u kojem se pripremamo za Uskrs, za Isusovo uskrsnuće kojim je pokazao ljubav prema cijelom svijetu, prema svima nama koji u Njega vjerujemo. Za mene korizma (četrdesetnica) nije samo post ili odricanje od hrane ili nekih drugih ljudskih poroka. Za mene je to nešto više, tako čineći dobra djelapomažemo drugima, a nadasve i sebi samima.

Korizma je vrijeme pripreme za Uskrs. U to vrijeme trudimo se biti bolji nego što jesmo. Odričemo se naših grijeha i pokušavamo se promijeniti.

Korizma je za mene vrijeme kada bi se nečega trebali odreći radi žrtve kao što je Isus nosio križ za nas. Korizma bi rebala biti vrijeme kada mržnja prestaje, kad bi i s najvećim neprijateljima trebali biti prijatelji i pomagati jedni drugima.

Korizma je vrijeme koje traje 40 dana prije Uskrsa. Korizma počinje na Čistu srijedu. U korizmi se nečega odričemo. Za mene je korizma priprema za Uskrs, susret sa Isusom Kristom iako se nisam ničega odrekao.

Korizma za mene znači post, priprema za Isusovo uskrsnuće. U korizmi se nečeg odričemo, no mislim da to nije potrebno jer se svaki dan nečeg odričemo.