Otvorena vrata škole

Autor: Marina Marić, 3. 6. 2014.

Dana 30.svibnja 2014. otvorili smo učenicima, roditeljima i svim gostima, vrata naše Škole.  Predstavljajući danas našu Školu  koja ove godine broji 128 učenika, pridružili smo  se obilježavanju Dana biološke raznolikosti 22. svibnja.

Kao što je Velebit planina Starigradu i njegovim ljudima od davnina temelj ljudskog opstanka, tako su i učenici naše škole zajedno s njihovim nastavnicima i svim djelatnicima škole zalog za zdravu budućnost našeg mladog naraštaja.

Otvoreni dan Škole zamislili smo kao kolaž različitih aktivnosti koji se odvijao na prostoru školskog igrališta. Program je započeo plesnom točkom učenika razredne nastave na pjesmu Brazil, te se dalje nastavio eko kvizom učenika premetne nastave i  kreativnim radionicama. Naši učenici pokazali su svoju kreativnost u sljedećim radionicama: Mobili, Cvit u kamenu,Glagoljica,Slikovnica-tople i hladne boje, Bjeloglavi sup,Velebitska degenija na žutici i Biološka raznolikost.U nastavku su se u sportskim igrama vođenja lopte, košarkom, prenošenja loptica tko će brže  i drugim zanimljivim igrama okušale ekipe iz svih razreda naše škole.

Uz radni i kreativni dio uključili smo i natjecateljski, zamišljen kao eko kviz od po četiri ekipe (V,VI ,VII, i VIII razreda). Pobjednici eko kviza ove godine su učenici šestog razreda,a za najoriginalniju kreativnu radionicu izabrana je radionica „Cvit u kamenu“, učenika četvrtog razreda s učiteljicom Ljiljanom Jović, koja je imala i humanitarni karakter. Nagrade Pizza i sok za cijeli razred osigurao je za obje nagrađene ekipe Nacionalni park Paklenica.

Marendu i sok za sve učenike osigurala je TZ Općine Starigrad, a materijale za radionice osigurala je Općina Starigrad.

Na kraju programa ovog zanimljivog i kreativnog dana, predstavili su se učenici razredne nastave koje je okupila učiteljica Radojka Milovac na temu „modna revija od recikliranog materijala“.Mnoštvo kreativnih modela prošetali su naši mali manekeni i pobrali zasluženi pljesak roditelja i svih prisutnih.Odjeća od plastike, papira, folije, vreća za smeće napravljena marljivim dječjim rukama dokaz je da mašta ne poznaje granice, a istovremeno je poruka o važnosti očuvanja prirode i okoliša.

Na kraju programa podijeljene su i prigodne diplome najspretnijim učenicima u sportskim natjecanjima.

Fotografije!