TESTIRANJE UČENIKA ZA UPIS U 1. RAZRED - Upute i raspored

Autor: ANA-MARIJA MILETIĆ, 27. 5. 2020.

TESTIRANJE UČENIKA ZA UPIS U 1. RAZRED
ponedjeljak 1. i utorak 2. lipnja 2020. godine
Testiranje za upis učenika u 1. razred provodit će se u zgradi matične škole Starigrad prema rasporedu koji je napravljen na temelju Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID – 19 vezanih za rad predškolskih ustanova i razredne nastave od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi. Djeca će biti podijeljena u dvije grupe. U svakoj će grupi biti sedmero učenika. Testiranje će se provoditi u učionici u kojoj je moguće osigurati razmak među učenicima od najmanje 1.5 metra. Prije i nakon svake grupe, prostor učionice će se dezinficirati.

Molimo roditelje da se prilikom obavljanja testiranja za upis u 1. razred pridržavaju dolje navedenih pravila.
Na testiranje se ne dovode djeca koja imaju simptome respiratorne bolesti (povišenu tjelesnu temperaturu, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), kojima je izrečena mjera samoizolacije ili koji imaju  saznanja da su zaraženi virusom COVID- 19.
U pratnji djeteta neka bude samo jedan roditelj.
U pratnji djeteta ne smije biti roditelj koji ima simptome respiratorne bolesti (povišenu tjelesnu temperaturu, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako mu je izrečena mjera samoizolacije ili ako ima saznanja da je zaražen virusom COVID- 19.
Prije dovođenja djeteta na testiranje, roditelji ili odgajateljica obvezni su djetetu izmjeriti tjelesnu temperaturu te u  slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete na testiranje, već se javljaju telefonom članici povjerenstva Vedrani Baradić, pedagoginji, na broj 023 359 197.
Pri ulasku u školu roditelj ili odgajatelj i dijete dezinficiraju potplate, roditelj ili odgajatelj dezinficira ruke, prati dijete do toaleta gdje dijete pere ruke sapunom. Nakon što su provedene mjere dezinfekcije, djecu će preuzeti stručna služba škole.
Djeci i roditeljima se preporuča, ispred ulaza u školsku zgradu, prilikom ulaska i izlaska iz  zgrade te u zgradi, držati međusobni razmak od najmanje 1.5 metra.
Molimo roditelje da sa sobom ponesu pribor za pisanje:
ZA RODITELJA – KEMIJSKU OLOVKU,
ZA DIJETE – GRAFITNU OLOVKU I DRVENE BOJICE.
Nakon testiranja, stručna služba vratit će djecu u vrtić.
Pozivamo roditelje da po rezultate testiranja za svoje dijete, dođu u 13.00 sati u prostoriju nekadašnjeg dječjeg vrtića (pored ulaza u školsku zgradu), pridržavajući se epidemioloških mjera.

Zahvaljujem na suradnji.
Ravnateljica: