Obavijest o predupisu u prvi razred u školskoj godini 2022./2023.

Autor: Ana Ramić, 25. 1. 2022.

Poštovani  roditelji,

u Osnovnoj školi Starigrad prijava djece za  upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2022./2023. provodit će se u uredu stručne službe u vremenu od:

* 31. siječnja do 4. veljače 2022. *

u jutarnjem terminu od 8.00  do 14.00 sati.

Roditelji, odnosno skrbnici, obvezni su obaviti  predupis svoje djece u prvi razred prema prebivalištu, odnosno prijavljenom boravištu. U slučaju da se roditelji odluče prijaviti dijete dolaskom u školu obavezni su poštovati sve epidemiološke mjere i pokazati covid potvrdu.

Roditelji mogu prijavu obaviti i telefonskim putem, na broj 359197.

U prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023. obvezno se upisuju:

• djeca  koja do 1. travnja 2022. godine navršavaju šest godina života
  • djeca kojima je za školsku godinu 2021./2022. rješenjem Ureda državne uprave u Zadarskoj županiji odgođen upis u osnovnu školu ili su privremeno oslobođena od školovanja.

Potrebni podaci za predupis su: prezime i ime djeteta, ime oca i majke/staratelja, datum i mjesto rođenja djeteta, adresa stanovanja (prebivalište-boravište), OIB djeteta i broj kontakt telefona oba roditelja.

Nije potrebno donositi dokumente niti dovoditi dijete.

Za djecu koja će šest godina navršiti do kraja tekuće godine (od 1.travnja do 31.prosinca 2022.g.)a nisu školski obveznici, roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine  podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i šport (Zadarska županija)  za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika.

Uz obrazac zahtjeva roditelj/skrbnik prilaže presliku osobne iskaznice ili potvrdu o prebivalištu i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Obrazac zahtjeva dostupan je na web stranicama Zadarske županije(https://www.zadarska-zupanija.hr/obrasci-obrazovanje-kultura-sport/obrazovanje).

Zahtjevi sa pripadajućom dokumentacijom mogu se dostaviti skenirani Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i šport na  e-mail adresu marjana.reljic@zadarska-zupanija.hr, ili putem pošte na adresu: Zadarska županija, Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport, 23000 Zadar, Božidara Petranovića 8