BOŽIĆNI SAJAM OŠ STARIGRAD 2022.g.

Autor: Ivica Podhradski, 23. 12. 2022.

DEVETI HUMANITARNI BOŽIĆNI SAJAM OŠ STARIGRAD

Božićna čarolija je tiha. Ne čuješ je, osjećaš je. Znaš da postoji. Vjeruješ u nju.
(Kevin Alan Milne)

U Osnovnoj školi Starigrad božićne čarolije ima napretek, nekad je tiha, a nekad bučna i puna smijeha. Najbolje se to vidjelo 16. prosinca, kada su učenici i učitelji Osnovne škole Starigrad pokazali svoje veliko srce organizirajući deveti po redu Humanitarni božićni sajam. Čak nas je i vrijeme poslužilo! Iako je trebala padati kiša, i ona je znala da se sprema nešto posebno pa nas je pustila uživati u posebnom osjećaju zajedništva koji dijele svi oni koji vjeruju da se i malim djelima mogu ostvariti velike stvari!

Pogledajte fotografije!

Svi znamo da dobrote i ljubavi, što se više dijele – više ima, tako da ove godine ostvarene prihode usmjeravamo na dva cilja – liječenje naše mlade sumještanke i drage bivše učenice Petre Adžić te za Marijine obroke.

Petra Adžić je šesnaestogodišnja djevojka koja je prošle godine doživjela jedan oblik moždanog udara uslijed prsnuća urođene arteriovenske malformacije na području malog mozga. Kako bi se što bolje i što prije oporavila, potrebne su joj brojne i skupe rehabilitacije u kojima će i naša Škola pomoći, makar jednim malim dijelom, jer želimo pokazati našoj Petri da ju volimo i da na svoju školu i sumještane uvijek može računati.

Marijini obroci humanitarna su organizacija kojoj je cilj osigurati prehranu u školama najsiromašnijih dijelova svijeta. Vjeroučiteljica Osnovne škole Starigrad od početka godine educira učenike o tome te će prihod s njezina štanda biti usmjeren u taj plemenit cilj.

Učenici su na svojim izvannastavnim aktivnostima, u suradnji sa svojim učiteljima, učiteljicama, stručnom službom, tetom kuharicom i roditeljima pekli kolače, izrađivali kalendare, privjeske za ključeve, kuglice za bor, anđele od gipsa i ostale sitnice koje uljepšaju svaki Božić. Učenički su se radovi prodavali po simboličnim cijenama kako bi svatko tko ima želju mogao sudjelovati u ovoj divnoj manifestaciji koja se održava evo već devetu godinu, a njezina čarolija nikad ne prestaje!

Na Humanitarni su se sajam odazvali brojni sumještani koji su itekako svjesni da i najmanji doprinos nekome puno znači pa je sve ono što su učenici prodavali nestalo u trenu. Osim kupnjom, svi posjetitelji našeg Sajma mogli su se ugrijati toplim čajem i kavicom – može li tko reći da učenici nemaju poduzetničkog duha?

Vrlo brzo svima su nam ruke bile pune kolača, ukrasa za bor, ušećerenih badema… Ali još više, svima su nam srca bila puna radosti i veselja.

Osnovna škola Starigrad zahvaljuje svim roditeljima, bakama i djedovima koji su došli uljepšati naš veliki dan, družiti se s nama i gledati svoje najmlađe kako pjevaju, plešu i druže se, obavijeni zvonkim zvucima božićnih pjesama, smijeha i veselja.

Izradu kalendara, koje su napravili isključivo učenici u sklopu eTwinning projekta Đir po mistu, sponzorirala je Turistička zajednica općine Starigrad, na čemu im također od srca zahvaljujemo!

Jadranka Marasović, dipl. pedagog
Ravnateljica Osnovne škole Starigrad