Božićni sajam u OŠ Starigrad

Autor: Marina Marić, 21. 12. 2018.

Božićno vrijeme oduvijek je vrijeme dobrih djela, vrijeme za nesebičnost, ljubav i brigu za bližnjega. Vođeni tom mišlju, učitelji, učenici i ostali djelatnici Osnovne škole Starigrad već šestu godinu zaredom organizirali su Humanitarni božićni sajam pod nazivom Korak za Josipa. Kao i svake godine, sredstva prikupljena sajmom idu u humanitarne svrhe, za pomoć onima kojima je potrebno. Ove smo godine sav zarađeni novac odlučili pokloniti našem malom sumještaninu i budućem učeniku škole, Josipu, kako bi prije nego krene u prvi razred provježbao svoje ručice vježbama u robotu.

U Josipov božićni poklon uključili su se svi, učitelji, učenici, stručna služba, roditelji, bake i djedovi, svi ljudi dobrog srca. Naši učenici i učitelji cijelo su polugodište na satima izvanučionične nastave marljivo izrađivali ono što će ponuditi i prodavati na sajmu. Učenička zadruga Vitrenik izrađivala je sapune, skupina Mladi tehničari ukrase za božićno drvce od drveta, skupina Sam svoj majstor nudila je svoje mozaike na kojima su prikazane ljepote Starigrada, likovna grupa božićnim je motivima oslikala drvene pločice, a našle su se tu i poklon-košarice, med, maslinovo ulje i ulje od gospine trave, gipsane figurice anđela i ručno izrađeni nakit. Školska kuharica, svim učenicima poznata i omiljena teta Vesna, obogatila je ponudu domaćim marmeladama, ušećerenim bademima, slatkim kruhom i orahnjačama.

Osim učeničkih radova, na sajmu su se prodavali i kolači koje su ispekli i donirali vrijedni roditelji, znajući da će sva sredstva od prodaje ići za poseban cilj, za našeg malog prijatelja Josipa. Humanitarnom se sajmu ove godine pridružio i dječji vrtić Osmjeh – ovaj je sajam za njih bio poseban jer je Josip član grupe predškolaca.

Iako nam vrijeme nije bilo blagonaklono, ipak nije spriječilo brojne sumještane da se pridruže našem sajmu koji je organiziran u samom prostoru školske zgrade. Škola je vrvjela ljudima, a stvari su sa štandova nestajale brzinom svjetlosti. Djeca, roditelji i učitelji uživali su u zajedničkom druženju, a svatko od njih dao je svoj doprinos za ovaj poseban cilj, bilo kupnjom, bilo donacijom.  Za ovaj plemeniti cilj sakupljeno je 32.700,00 kn.

Fotografije!